[ X ]

Eğitimde
Güzel Örnekler

  • Ayna Projesi
  • Ayın Konukları
  • Diline Sahip Ol !
  • Ödüllendirme Projesi
  • İyilik Kutusu
  • Mavi Kart
  • Maarif Projeleri
  • Nevruz
  • Oyun Bahçesi
  • Okul Kantininde Meyve
  • Sabah İctiması
  • Sürekli Sergi Salonu
  • Veli Kaynak Kitabı


  • ersey turizm, semerşah
  • Okul Gelişimi


  • Eğitimde Kalite Ödülü


    T.C.
    MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI
    PERSONEL GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
    YÖNETİMİ DEĞERLENDİRME VE GELİŞTİRME DAİRESİ  
       BAŞKANLIĞI 
                                                             



    EĞİTİMDE KALİTE
     
    TOPLAM KALİTE YÖNETİMİ UYGULAMALARI KAPSAMINDA
    EĞİTİMDE KALİTE ÖDÜLÜ YARIŞMASI SONUCU FİNALE KALAN OKULLAR BELİRLENDİ.
     
    Bilindiği üzere Millî Eğitim Bakanlığı “ Toplam Kalite Yönetimi (TKY) Uygulamaları Ödül Yönergesi” çerçevesinde “Yılın Kaliteli Okulu/Kurumu” ve “Yılın Kaliteli Ekibi” olmak üzere iki kategoride ödül verilmektedir.
    2006-2007 Öğretim Yılında il birincisi olarak okul/kurum kategorisinde 61, ekip kategorisinde 64 olmak üzere toplam 125 ödül başvuru raporu Bakanlığımıza gelmiş ve “Bakanlık Değerlendirici Ekibi” tarafından değerlendirilmiştir. Yapılan değerlendirme sonucu okul/kurum kategorisinde 13, ekip kategorisinde 12 okul/kurum saha ziyaretine kalmış ve Bakanlığımız Eğitimde Kalite Hareketi Yürütme Kurulu üyeleri arasından oluşturulan ekiplerce 24 Nisan - 22 Mayıs 2007 tarihleri arasında saha ziyaretleri gerçekleştirilmiştir.
    Saha ziyaretleri sürecinde gözlem, görüşme ve doküman incelemeye dayalı olarak yapılan
    değerlendirme sonucunda her iki ödül kategorisinde finale kalan okullar belirlenmiştir.
     
    “Yılın Kaliteli Okulu/Kurumu” Kategorisinde Finale Kalan Okulların Listesi
    (Alfabetik Sıraya Göre)

    ANTALYA Ayten Çağıran Anaokulu

    BURSA İnegöl Vehbi Koç İlköğretim Okulu

    KOCAELİ Nuh Çimento (Seka) İlköğretim Okulu

    NEVŞEHİR Özel Altınyıldız İlköğretim Okulu

    ŞANLIURFA Anadolu Teknik Lisesi, Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi

    “Yılın Kaliteli Ekibi” Kategorisinde Finale Kalan Okulların Listesi
    (Alfabetik Sıraya Göre)

    BURSA Osmangazi Ovaakça Şarık Tara Anadolu Teknik Lisesi,

    Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi

    ELAZIĞ Mollakendi İlköğretim Okulu

    İZMİR Konak Göztepe Anadolu Meslek ve Meslek Lisesi

    TOKAT
    Ç.Yaşam Zekavet Behçet Gürcan İlköğretim Okulu

    13 Haziran 2007 tarihinde Başkent Öğretmenevinde düzenlenen “Okullarda TKY Uygulamaları Paylaşım Toplantısı ve Ödül Töreni”nde finale kalan okullar arasından hem okul/kurum kategorisi hem de ekip kategorisinde ilk 3’e girenler açıklanarak birincilik, ikincilik ve üçüncülük ödülleri verilmiştir. Bu ödüllerin dışında her iki kategoride saha ziyaretine kalan okul/kurumlara ise teşvik ödülü verilmiştir.
     
    Millî Eğitim Bakanlığı
    Personel Genel Müdürlüğü
    Eğitimde Kalite Hareketi Yürütme Kurulu Sekretaryası
     
      


    Daha fazlası için tıklayınız



     
    Sitedeki projeleri alıp kullanmak, yayımlamak serbesttir.